Powiśle tamtych lat
Spacer sentymentalny po okolicach Muzeum nad Wisłą

• Powiśle tamtych lat

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza uczestników Warszawskich Dni Seniora na spacer po Powiślu.

Obecnie Powiśle stanowi jedno z najbardziej prestiżowych osiedli w Warszawie, a jak było kiedyś? Powiśle kojarzyło się z biednym i zaniedbanym miejscem, które było niechętnie zamieszkiwane.

Mariensztat był pierwszym osiedlem, jakie zostało wybudowane po II wojnie światowej. Czy pamiętamy jeszcze mariensztacki rynek, który w latach pięćdziesiątych był miejscem zabaw i koncertów, a może ktoś z nas tam tańczył?

Na rogu ulic Topiel i Zajęczej znajdowała się fabryka cukierków, która wypełniała całą okolicę zapachem landrynek i sezamków. Czy pozostał jeszcze w naszej pamięci ślad po tamtym Powiślu?

Niech spacer urokliwymi uliczkami jeszcze zielonych osiedli oraz nowoczesnymi nadwiślańskimi bulwarami będzie okazją do wspólnych wspomnień! Prowadzenie: Jolanta Woch, organizatorka spotkań Dojrzałych Wspaniałych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Mirosław Rusin, długoletni mieszkaniec Powiśla.