Post Tenebras Lux

• Post Tenebras Lux

kadr z filmu "Post Tenebras Lux", reż. Carlos Reygadas, 2012. Dzięki uprzejmości dystrybutora

„Post Tenebras Lux” to nagrodzony na ostatnim festiwalu w Cannes za reżyserię najnowszy film mistrza latynoamerykańskiego kina Carlosa Reygadasa. Film opowiada historię młodego małżeństwa z klasy średniej, mieszkającego z dwójką dzieci i psami w domu na wsi. Rodzina przeżywa swoje mniejsze i większe dramaty, próbując wejść w relację z otaczającym ją światem, a także przetrwać w konfrontacji z własnymi lękami i mrocznymi tęsknotami. W „Post Tenebras Lux”, podobnie jak we wcześniejszych filmach Reygadasa, dominują ujęcia oparte na emocjach, obrazy celebrujące zwyczajność, i tym samym nadające jej metafizyczne znaczenie. Niezwykłe kino atmosfery.

Napisy w języku polskim.

Program Kinomuzeum >>

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

19:00 Film All Divided Selves Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
20:00 Film Wymiana Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Sekret Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:30 Spotkanie America Is Not Ready For This Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:30 Spotkanie Spotkanie z Martynką WawrzyniakPrzegląd wideoperformensów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:30 Film Rated R: Kino transgresji w obiektywie Richarda Kerna Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia