Pomniki niewidzialnych bohaterek
działania rodzinne

• Pomniki niewidzialnych bohaterek
    fot. Marta Styczeń

Kto może zasłużyć na pomnik? Co sprawia, że uznajemy kogoś za bohatera? Dlaczego o wiele rzadziej mówimy o bohaterkach?

Podczas warsztatów spróbujemy zastanowić się, kim są niewidzialne bohaterki i dlaczego właściwie tak trudno je dostrzec. Poznamy losy bohaterek, które nigdy nie doczekały się pomników i nie zagościły w podręcznikach do historii. Podejmiemy próbę ich upamiętnienia, projektując nowoczesne w formie i treści monumenty.

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Marta Maliszewska

edukatorka w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Studentka filozofii, historii sztuki i animacji kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się związkami sztuki i polityki.