Polowanie na syreny
spacer fotograficzny

• Polowanie na syreny

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza amatorów fotografii z varsavianistycznym zacięciem na „Polowanie na Syreny”.

Polowanie wyglądało będzie tak:

Uczestnicy dostaną mapki z wybranymi sześcioma wizerunkami Syren, które muszą odnaleźć i sfotografować w określony przez organizatorów spaceru sposób. Start na Rynku Starego Miasta, meta przy Moście Świętokrzyskim. Następnie uczestnicy mają trzy dni na przesłanie po jednym zdjęciu, zostaną wyłonieni zwycięzcy oraz przyznane nagrody. Orientacyjny czas trwania spaceru to 2 godziny. Liczba uczestników: 20 osób podzielnych na dwie grupy. Każda z grup będzie miała dwóch opiekunów.

Danuta Matloch

absolwentka studiów teologicznych na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juria Gagarina w Warszawie. Od 2008 r. czynnie zajmuje się fotoreportażem prasowym i dokumentalistką. Pracowała dla dzienników:„Rzeczpospolita”, „Życie Warszawy”, „Parkiet” i tygodnika „Przegląd”. Obecnie pracuje jako fotograf Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz jako osobisty fotograf ministra kultury RP. W 2014 roku została laureatką konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo.

Jacek Łagowski

zawodowo fotografuje od 2000 roku. W latach 2005 - 2012 fotograf "Gazety Wyborczej". Obecnie freelancer oraz współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Publikował w wiodących tytułach prasowych. Absolwent Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2007 roku realizuje projekt fotografując psy przed sklepem czekające na właścicieli.

Kasia Opara

wielokrotna mistrzyni Polski i reprezentantka Polski na mistrzostwach świata w kajakarstwie, absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii i OOF Academy. Jej prace były prezentowane; na wystawach zbiorowych: w Galerii Bezdomnej, "O mnie, o Tobie, o Nas" w Relax Cafe w Warszawie, "Spotkałam kobietę" w Galerii BrowArt w Poznaniu, "FotoŚlady" w domku na Jazdowie Warszawie, w odsłonach projektu "Gentle": w Warszawie, Szczecinie, Nowym Jorku i Chicago oraz w publikacjach: "Syrenki
Warszawskie" i "Gentle".

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Syrena herbem twym zwodnicza” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiepo wystawie „Syrena herbem twym zwodnicza” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład Macki, łuski i ogony – potwory i hybrydy w dobie antropocenuWykład dr Joanny Bednarek MUZEUM nad Wisłą
20:00 Film Zoologiafilm Ivana I. Tverdovsky'ego MUZEUM nad Wisłą
18:00 Warsztaty Śpiew Syren - Warsztaty wokalne dla kobietKatarzyna Sitarz „Głos w ruchu” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Spacer Spacer w języku angielskim po wystawieSyrena herbem twym zwodnicza MUZEUM nad Wisłą
20:00 Film DrexciyaPokaz filmowy MUZEUM nad Wisłą
18:00 Warsztaty Śpiew Syren - Warsztaty wokalne dla kobietAgata Harz MUZEUM nad Wisłą