Polityczne życie afektu
Ewa Majewska i MSN Home Office

• Polityczne życie afektu

Grafika: Kaja Kusztra

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na czwarte seminarium w cyklu: „Koronaseminarium. Refleksja w czasach pandemii”.

Zaproponowana przez Sarę Ahmed analiza politycznego życia afektu będzie naszym głównym punktem odniesienia w tym czasie, gdy niby wszystko zwalnia, ale emocji jest przy tym więcej, niż kiedykolwiek. W szczególności – w czasie zamknięcia może to się okazać szczególnie pożyteczne – zajmiemy się złożonymi relacjami miłości i nienawiści. Zastanowimy się też nad tym, kto uczestniczy we wspólnocie, a kto będzie z niej zawsze i nieuchronnie wykluczana.

Ewa Majewska

Lektury:

• Sara Ahmed, „The Cultural Politics of Emotion”, Routlege, London 2004.
  • Po polsku dostępny jest doskonały esej Ahmed „Performatywność obrzydzenia”, „Teksty drugie: teoria literatury, krytyka, interpretacja” nr 1 (145), 169-191, 2014.

Uwaga: na seminarium obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@administracja.artmuseum.pl. Zainteresowanym podamy ID spotkania i hasło.

Informujemy, że maksymalna liczba aktywnych uczestników spotkania to 100 osób. Seminarium będzie jednak również transmitowane na żywo na naszym fanpage'u.

Informacja o kolejnych seminariach na stronie cyklu.

Wszelkie pytania dotyczące seminarium prosimy kierować pod adres:

Dr Ewa Majewska / ICI Berlin Affiliated Fellow
ewamajewska@o2.pl

Inne wydarzenia z tego cyklu: