Polaków portret własny?
Spotkanie z Grażyną Kulczyk

• Polaków portret własny?

Muzeum Otwarte zaprasza na spotkanie z Grażyną Kulczyk organizowane w ramach cyklu „Polaków portret własny?”, który przygląda się kluczowym zbiorom sztuki współczesnej w Polsce szukając odpowiedzi na pytanie, co te kolekcje mówią o współczesnej Polsce: jaką historię ze sobą niosą, w jaką perspektywę się wpisują?

Grażyna Kulczyk jest znaną miłośniczką, mecenasem sztuki i jedną z najważniejszych kolekcjonerek sztuki w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W jej obejmującej kilkaset pozycji kolekcji znajdują się liczne prace artystów polskich i międzynarodowych, a prowadzony przez nią Stary Browar w Poznaniu w krótkim czasie stał się kulturalnym centrum tego miasta. Na spotkaniu, które poprowadzi Kasia Redzisz i Joanna Mytkowska, opowie ona o historii swojej kolekcji: interesujących ją kontekstach, wzorach, inspiracjach i planach, a także związkach kultury i biznesu.

Inne wydarzenia z tego cyklu: