Poeta pozwany

Muzeum zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego Grzegorza Brauna „Poeta pozwany”. „Bezpośrednim impulsem do powstania dokumentu była pierwsza rozprawa sądowa pomiędzy Agorą a Jarosławem Markiem Rymkiewiczem. Zobaczymy jednak opowieść o twórczości poety, w której kwestia procesu będzie raczej tłem. - Rymkiewicz to człowiek wyjątkowo kompetentny i finezyjny w interpretacjach i reinterpretacjach historii Polski”- mówi w rozmowie z portalem Fronda.pl reżyser Grzegorz Braun. (Fronda 18.04.12).

Jarosław M. Rymkiewicz – polski poeta, eseista, dramaturg i krytyk literacki. W 2003 został laureatem Nagrody literackiej Nike za tom wierszy Zachód słońca w Milanówku. Jest pracownikiem Instytutu Badań Literackich PAN oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2010 wszedł w skład komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. „Gazeta Polska” przyznała mu tytuł „Człowieka Roku 2011”.