Podwórkowe sztuki. Warsztaty szablonowe
Warsztaty rodzinne

• Podwórkowe sztuki. Warsztaty szablonowe

fot. Bartosz Stawiarski

W czasie warsztatów głównym wyzwaniem będzie wyczulenie na otaczającą nas tkankę miejską.

Każda ulica, każdy dom i każde podwórko ma swoją własną charakterystykę. Tworząc w danej przestrzeni powinniśmy ją szanować. Zadaniem uczestników będzie wynalezienie miejsc, w których nasza twórczość będzie mogła wychodzić z istniejących już elementów (np. załamań muru, odstającego tynku, skrzynek elektrycznych i tym podobnych).

Takie zadanie ma na celu wyczulić uczestników na otoczenie, wytworzyć obowiązek myślenia przed działaniem w przestrzeni publicznej. Dalszym etapem działań będzie wybór odpowiednich szablonów z motywami mechanicznymi i odbicie ich w wybranych miejscach. Zabawnym motywem kończącym machiny mogą być „wyskakujące” na sprężynach maszynowe dłonie w pozytywnych gestach: klaszczące, podnoszące kciuk do góry lub ułożone w znak wiktorii.

Wojtek Wiśniewski zajmuje się graffiti i street-artem już od dwudziestu lat,
od ponad dziesięciu lat zafascynowany techniką szablonu. Jest instruktorem,
prowadzi warsztaty cykliczne i okolicznościowe, m. in. pracownię sitodruku w
Bemowskim Centrum Kultury. Organizator imprez, w tym Szablon Dżemu -
corocznego święta techniki szablonu. Z wykształcenia inżynier architekt. W
autorskim projekcie Taki Myk zajmujące się dekoracją zewnętrzną i wewnętrzną
oraz projektowaniem graficznym opartym o sztukę ulicy.

Formularz zapisów pojawi się na tej stronie na tydzień przed wydarzeniem.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Wykład Trasa M-Z. Estrada Twórców Sztuki NowoczesnejMuzeum nad Zegrzem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:00 Film Kino MinoTAur „Czarownice” ("Häxan") reż. Benjamin Christensen Pracownie na Inżynierskiej
ul. Inżynierska 3, Warszawa
18:00 Spotkanie Tutaj uczą sztuki. Pałac Młodzieży Spotkanie w Pałacu Młodzieży Pałac Młodzieży
Plac Defilad 1, Warszawa
10:00 Wycieczka Użytkuj nieużytkiSpacer po miejskich pracowniach Fundacja Bęc Zmiana
ul. Mokotowska 65/7, Warszawa
18:00 Spotkanie Warszawo, gdzie jest twoja kultura?Dyskusja „Notesu.na.6.tygodni” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiePo wystawie „Samoorganizacja” Pracownie na Inżynierskiej