Po co dzieciom artyści?
(Bez)użyteczna sztuka

• Po co dzieciom artyści?
    fot. Kuba Mozolewski

W co drugą niedzielę miesiąca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne wokół wystawy „Daniel Rycharski. Strachy”.

Nasze skojarzenia ze sztuką współczesną to często: dziwność, abstrakcja, niezrozumiałość, tajemnica. Warto się jednak trochę postarać i odkryć tajemnice dzieł, a także pomyśleć do czego mogą nam służyć?

Spacerując po wystawie "Daniel Rycharski. Strachy", spróbujemy poszukać odpowiedzi na całą masę pytań... Czy sztuka mieści się tylko w zamkniętych ścianach muzeum i służy nam tylko do oglądania? Czy możemy ją wynieść na zewnątrz? Z czego artyści tworzą sztukę? Czy potrzeba specjalistycznych materiałów czy może ona powstawać z przedmiotów użytkowych?

Podczas warsztatu sami zostaniemy artystami! Poszukamy tematów, którymi chcemy się ze sobą dzielić - w rodzinie lub z innymi rodzinami. Stworzymy prace z prostych materiałów i zapytamy innych uczestników zajęć o ich użyteczność. Ciekawe czego dowiemy się o sobie i o innych. Czy w efekcie uda się nam odszyfrować tajemnice sztuki współczesnej i okaże się być ona czymś całkiem użytecznym?

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Aleksandra Górecka

edukatorka i animatorka, początkująca fotografka i rysowniczka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. W edukacji najważniejsza jest dla niej swoboda twórcza, otwartość i łamanie schematów. W rysunku najbardziej interesują ją motywy roślinne, w fotografii detale przyrody i szczęśliwi ludzie. Obecnie mieszka, działa i pracuje w Warszawie.