PLAYING - REPLAYING
Warsztaty Liny Majdalanie

• PLAYING - REPLAYING

Dzięki uprzejmości Biennale Warszawa

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na warsztaty prowadzone przez Linę Majdalanie  prezentowane w ramach rezydencji Biennale Warszawa w Departamencie Obecności.

„Jestem wszystkimi imionami w historii”, mówi Nietzsche. Według Waltera Benjamina wszystko jest „cytowalne”: nie ma drobnych historii, w opozycji do wielkich historii. Celem warsztatu jest zgłębienie, poprzez grupowe i indywidualne ćwiczenia praktyczne, relacji pomiędzy sferą prywatną i publiczną, historią i biografią, tutaj i tam, fikcją i rzeczywistością, dokumentem i dziełem sztuki, znanym i obcym, wertykalnym i horyzontalnym.

Wszyscy chętni proszeni są o przesłanie swojego CV oraz krótkiego listu motywacyjnego w języku angielskim pod adres mailowy anna.galas@biennalewarszawa.pl do 6 kwietnia.

Liczba miejsc jest ograniczona, do udziału zostaną zaproszone osoby wybrane w procesie rekrutacyjnym.

Zaproszeni do udziału uczestnicy zobowiązani są do obecności w całych warsztatach, nie ma możliwości uczestnictwa w wybranych dniach.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów transportu ani noclegu.

Lina Saneh (Majdalenie)

Libańska aktorka i dramatopisarka. Członkini komitetu programowego Home Workspace Program, prowadzonego przez Ashkal Alwan (Bejrut, 2010-2014). Stypendystka w Międzynarodowym Centrum Badawczym Interweaving Performance Cultures w Wolnym Uniwersytecie Berlińskim (2009/2010). Prowadziła zajęcia w HEAD - Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Genewie (2008-2013), DasArts – Akademii Teatru i Tańca w Amsterdamie (2012) i Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie (2016).
Autorka m.in. sztuk i prac: "Czy cię znam?" (2017), "Kropla potu" (2015), "33 obroty i kilka sekund" (2012), "Foto-romans" (2009), "Appendix" (2007), "Miałam sen, mamo" (wideo, 2006), "Biokraphia" (2002). Kuratorka wystaw i festiwali: "Relatively Universal" (HAU-Berlin, 2017), "Beyond Beirut" (Mousonturm, 2016), "Vues" (La Kunsthalle, Mulhouse, 2015) i "Motion-Less" (Tanzquartier, Wiedeń, 2009).

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

19:00 Wykład PRZECIW-PRACA 1 CZY WYZWOLĄ NAS MASZYNY? MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
10:00 Seminarium PRZECIW-PRACA 1 CZY WYZWOLĄ NAS MASZYNY? SEMINARIUM MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Warsztaty REZYDENCJA ARTYSTYCZNA – POKAZ PRACY WARSZTATOWEJ LINY MAJDALANIE PLAYING - REPLAYING MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Wykład WYKŁAD - PRZECIW-PRACA 2MIGRANCI, PRACOWNICY LOKALNI I NOWE SOLIDARNOŚCI: PRZYPADEK WIELKIEJ BRYTANII MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
10:00 Seminarium SEMINARIUM - PRZECIW-PRACA 2 MIGRACJA JAKO FORMA OPORU MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Debata WSPÓŁCZESNE NIEWOLNICTWO, PRACA PRZYMUSOWA CZY NADUŻYCIA, KTÓRE SIĘ ZDARZAJĄ? CZYLI O TYM, JAK SĄ TRAKTOWANI PRACOWNICY-CUDZOZIEMCY MUZEUM na Pańskiej