Plac-Pałac (Wydarzenie odwołane!)
Spotkanie z Hanną Szczubełek, kronikarką PKiN

• Plac-Pałac (Wydarzenie odwołane!)

fot. z archiwum Hanny Szczubełek

Wydarzenie odwołane!

Zapraszamy na spotkanie z Hanną Szczubełek, kronikarką Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, która spisuje jego historię od 57 lat.

Pomimo niewłaściwego pochodzenia dla ówczesnego ustroju, otrzymała pracę w Pałacu Kultury, największym i najnowocześniejszym w okresie PRL budynku, nie tylko w kraju, ale i Europie.

Pałac wybrała tylko dlatego, że był blisko miejsca jej zamieszkania. Za obcięcie Leninowi brody spędziła 3 dni w Pałacu Mostowskich na przesłuchaniach. Spotkała się z Jurijem Gagarinem, Królem Malezji, Szachem Iranu, a także wieloma innymi osobistościami, które wizytowały Pałac.

Jej pierwsze bezpośrednie spotkanie z pałacem odbyło się, kiedy miała 14 lat, podczas V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów. Kilka lat później spisywała dzieje największego obiektu w kraju, czym zajmuje się do dnia dzisiejszego.

Prywatnie miłośniczka zwierząt i leśnych wędrówek.

Sala Goethego znajduje się na II piętrze, za Salą Marmurową.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

11:00 Warsztaty Konsultacje społeczne: Jaki plac Centralny?Warsztat konsultacyjny Sala Kisielewskiego, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
plac Defilad 1, Warszawa
12:30 Warsztaty Działania otwarteJeden plac – wiele perspektyw Galeria Studio
Plac Defilad 1, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio
Plac Defilad 1, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio
Plac Defilad 1, Warszawa
16:00 Warsztaty Konsultacje społeczne: Jaki plac Centralny?Warsztat konsultacyjny dla młodzieży Sala Kisielewskiego, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
plac Defilad 1, Warszawa
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie Grzegorza Mikipo wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio