Piknik białoruskich aktywistów kultury na Bródnie
Spotkanie w Domku Herbacianym

• Piknik białoruskich aktywistów kultury na Bródnie

fot: KANAPLEV+LEIDIK
  • Piknik białoruskich aktywistów kultury na Bródnie

Zapraszamy na piknik organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i menedżerkę sztuki z Białorusi Olgę Mzhelską.

Główny celem spotkania jest poznanie się nawzajem. Pracownicy Muzeum (Szymon Maliborski, Marta Przybył, Marta Skowrońska-Markiewicz) opowiedzą o działalności Muzeum i Parku Rzeźby, koncepcji działalności kulturalnej i społecznej w tym miejscu i o potencjalnej dalszej współpracy.

Przy lemoniadzie i przekąskach spędzimy przyjemny wieczór nawiązywania znajomości i wzajemnego sieciowania. Będzie towarzyszyć nam muzyka, akustyczny koncert białoruskiej piosenkarki Any Zhdanovej wykonującej marzycielską muzykę z echami lat 90-tych i wczesnych 2000-ych.

Prosimy o potwierdzenie swojego udziału w spotkaniu poprzez mail na adres ola.mzhe@gmail.com

Języki spotkania: polski, białoruski, rosyjski

Miejsce: Domek Herbaciany

Ana Zhdanova

białoruska piosenkarka i autorka tekstów, wykonuje marzycielską muzykę z echami lat 90-tych i 2000-ych. Ana wyruszyła w muzyczną drogę jako dziewczyna z gitarą, kontynuowała w nurcie muzyki elektronicznej, eksperymentując z gatunkami i formatami. Ośrodkiem kompozycji niezmiennie pozostaje jej głos unoszący się w momenty lekkiego smutku i cennych wspomnień.

Olga Mzhelskaya

art-managerka i kuratorka pochodzica z Białorusi. Uczestniczy w tworzeniu programów mediacyjnych dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prowadzi autorskie wycieczki dla emigrantów po muzeach i galeriach sztuki współczesnej. współautorka i managerka programów edukacyjnych dla pracowników kultury. Prowadzi projekt dotyczący sieciowania i integracji białoruskich postaci kultury w Polsce.

Пикник для беларусских деятелей культуры в Брудно

13 июля в 18:00 в парке скульптур Брудно пройдет пикник, организованный Музеем современного искусства и арт-менеджеркой из Беларуси Ольгой Мжельской. Главная цель встречи -- познакомиться друг с другом. Но кроме того, сотрудники музея (Шимон Малиборски, Марта Пшибыл, Марта Сковроньска-Маркевич) расскажут о возможностях музея и парка Брудно, о концепции культурной и общественной деятельности в этом месте для потенциального дальнейшего сотрудничества.

За прохладнительными напитками и угощениями проведем приятный вечер знакомства и нетворкинга. Кроме того, в этот вечер будет звучать и музыка -- акустический концерт от беларусской певицы Анны Ждановой (Ana Zhdanova), исполняющая мечтательную музыку с отголосками 90-ых и ранних 2000х.

Языки встречи: польский, беларусский, русский.

Количество мест ограничено. Для участия в мероприятии необходима обязательная предварительная регистрация: ola.mzhe@gmail.com

Место встречи: Чайный домик

Ана Жданова

белорусская певица и автор, исполняющая мечтательную музыку с отголосками 90-х и ранних 2000х. Аня начала свой музыкальный путь как девушка с гитарой и продолжила как электронный музыкант, экспериментируя с жанрами и форматами. Центром композиций неизменно остается ее голос, уносящий в моменты светлой грусти и дорогих воспоминаний.

Ольга Мжельская

арт-менеджер и куратор из Беларуси. Участвует в создании посреднических программ для Музея современного искусства в Варшаве. Он проводит оригинальные экскурсии для иммигрантов по музеям и галереям современного искусства. соавтор и руководитель образовательных программ для деятелей культуры. Ведет проект по нетворкингу и интеграции белорусских деятелей культуры в Польше.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Spotkanie Studio Widok - przystanek na BródnieSpotkanie warsztatowe z Józefem Gałązką Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spotkanie Anielskie skrzydłoSpotkanie z Pamelą Bożek i Verą Ganzhą Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spotkanie Spotkanie z Michałem Mioduszewskimw Domku Herbacianym Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Performans Performance Natana Kryszkaw Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spotkanie „Otwarta Rampa” gościnnie w Parku Rzeźby na BródnieSpotkanie z Anną Sandowicz Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spotkanie Piknik twórczości emocjonalnejProjekt artystyczny „Revolution” Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany