Performance Natana Kryszka
w Parku Rzeźby na Bródnie

• Performance Natana Kryszka

fot. Wojciech Kaniewski

Improwizacja muzyczna na saksofon zainspirowana kontekstem miejsca i pytaniem zawartym w tytule tegorocznej edycji - Co mówi Park?

Przejdziemy śpiewając do odpadów, pęknięć i wysuszonej trawy w Parku Bródnowskim. Zobaczymy, co powiedzą nam te miejsca o sobie i swoich potrzebach.
W trakcie godzinnego występu można swobodnie włączać się w improwizacje i współuczestniczyć w muzycznym odsłuchu.

Natan Kryszk (1995) – saksofonista, kompozytor i rzeźbiarz. Współzałożyciel zespołu Pokusa (Olter / Bryndal / Kryszk), który występował na wielu festiwalach, m.in. Unsound, Off Festiwal, Jazz nad Odrą, Niewinni Czarodzieje, Jazz Jantar. Uczestniczy w tworzeniu warszawskiej sceny jazzowej występując m.in z Warszawską Orkiestrą Improwizowaną Raya Dickaty'ego. Obecnie pracuję nad opracowaniem muzyki Giacomo Meyerbeera z jego opery „Robert le Diable” (1831). Autor muzyki do spektakli teatralnych i tanecznych m.in. Weroniki Pelczyńskiej, Patrycji Kowańskiej, Justyny Sobczyk, Darii Kopiec i Marty Ziółek. Jako rzeźbiarz współpracuje z Grupą Nowolipie, Pawłem Althamerem, Józkiem Gałązką i Adą Rączką.

Inne wydarzenia z tego cyklu: