Patrz na plac
Warsztaty architektoniczne dla osób w wieku 16 - 25 lat

• Patrz na plac

Używając niewerbalnego języka spróbujemy opisać tendencje rozwoju placu Defilad.

Odpowiemy sobie na pytanie, czy przestrzeń o takiej skali wymaga stałej animacji, czy może funkcjonować jako samodzielna jednostka. Zastanowimy się, czy można tak zaprojektować przestrzeń publiczną, aby zachęcała do nawiązywania więzi społecznych, oraz kształtowania się nieformalnych grup o zbliżonych zainteresowaniach. Przekształcając zdjęcia placu za pomocą techniki kolażu opowiemy przyszłe scenariusze dotyczące jego charakteru i pełnionych przez niego funkcji. Skupimy się na dzisiejszym obrazie placu oraz na tym, jak jego planowane zagospodarowanie może wpłynąć na krajobraz miasta.

Agnieszka Kołacińska

architekt, absolwentka WAPW, członkini organizacji Terytoria Kultury działającej na pograniczu architektury, sztuki i konserwacji, pracuje w biurze Marcina Kwietowicza.

Kuba Andrzejewski

student architektury na WAPW, członek organizacji Terytoria Kultury, pracuje w biurze Macieja Siudy.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Spacer Analiza urbanistyczna centrumSpacer varsavianistyczny MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
12:00 Warsztaty Na tropie planów placu CentralnegoRodzinna gra terenowa Stanowisko Plac
plac Defilad, Warszawa
16:00 Spacer Plac niezaistniały. Niezrealizowane wizje zagospodarowania placu Defilad 1952–2017Spacer varsavianistyczny plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
18:00 Spacer Otoczenie Pałacu Kultury: ściana wschodnia - interpretacje centrum w XX wiekuSpacer varsavianistyczny plac Defilad
18:00 Film Last Exit AlexanderplatzProjekcja filmowa Kino Muzeum Warszawy
rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
18:00 Spacer Otoczenie Pałacu Kultury: ściana południowa - miasto epoki przemysłowejSpacer varsavianistyczny plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa