Otwarcie wystawy
„Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”

• Otwarcie wystawy

Anna I Lawrence Halprin, "Warsztaty dot. eksperymentów w środowisku naturalnym. Zbuduj miasto z dryfującego drewna", 1966. Kolekcja Lawrence’a Halprina, Archiwa Architektoniczne Uniwersytetu w Pensylwanii.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie informuje, że po jedenastu tygodniach hibernacji otwiera wystawę „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”.

Nowa ekspozycja w Muzeum nad Wisłą obejmuje pięć dekad i wskazuje na ciągłość refleksji ekologicznej w sztuce, od przełomu lat 60. i 70. XX wieku do dziś. W czasach pandemii artystyczne obserwacje, dotyczące dewastacji środowiska naturalnego i niepohamowanego wzrostu gospodarczego, zyskują na znaczeniu.

Wystawa funkcjonuje od 20 marca w przestrzeni internetowej, na stronie wiekpolcienia.artmuseum.pl oraz na profilu na Facebooku: Wiek półcienia / The Penumbral Age, gdzie publikowane są dodatkowe materiały związane z ekspozycją.

Na wystawę „Wiek półcienia” w Muzeum nad Wisłą zapraszamy od piątku 5 czerwca, od godziny 12:00.

Przed wizytą w Muzeum zachęcamy do zapoznania się z nowymi regulacjami, dotyczącymi limitu osób przebywających w budynku oraz innymi zasadami bezpieczeństwa.

Regulamin zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - 20.05.2020 (PDF)