Otwarcie wystawy
WARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO

• Otwarcie wystawy

ilustracja: Kaja Kusztra

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wystawę „Coś wspólnego", która zainauguruje 12. edycję festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

W centrum tegorocznej odsłony znalazła się wspólnota. Festiwal, który dotąd skupiał się na architekturze i projektowaniu miasta, przesuwa akcent z ulic i placów Warszawy na kwestie społecznych relacji oraz na potrzeby jej mieszkanek i mieszkańców. Do współpracy przy tworzeniu programu wspólnych działań kuratorzy zaprosili małe grupy i mikrospołeczności.

Aby odnaleźć COŚ, musimy zmierzyć się z wieloma pytaniami: Czy możliwe jest życie wspólnotowe przy jednoczesnym zachowaniu prywatności? W jaki sposób – wobec postępującej w czasie pandemii nieufności – rozumieć gościnność? Jakie remedium na pogłębiające się podziały społeczne proponują artystki i artyści?

WARSZAWA W BUDOWIE rusza 2 października 2020 i potrwa do 17 stycznia 2021 roku. Składa się z dwóch równorzędnych części: wystawy oraz programu wydarzeń realizowanych w oparciu o działania siedmiu grup roboczych. Stałej ekspozycji w Muzeum nad Wisłą towarzyszyć będzie cykl debat, warsztatów i oprowadzań.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

14:00 Oprowadzanie Kuratorskie oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Kuratorskie oprowadzanie w języku angielskimWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Kuratorskie oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO MUZEUM nad Wisłą
13:00 Spotkanie Spotkanie z Pamelą Bożek na wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO MUZEUM nad Wisłą
17:30 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawąWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Praktyki wspólnego mieszkaniaReportaże ze świata o cohousingu senioralnym Online
,
16:00 Oprowadzanie Tylko dla dorosłychWspólne oglądanie wystawy z Natalią Sielewicz MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Wspólnice danych. Własność i prywatność po Big DataGrupa przyszłość danych Online
,