Otwarcie wystaw
„Zofia Rydet. Zapis 1978-1990” | Julius Koller, „?" | „Szczęśliwe przypadki cybernetyki. Dokumentacja”

• Otwarcie wystaw

fot. B. Stawiarski

25 września w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie potrójny wernisaż. Nowy sezon otworzą wystawy „Zofia Rydet. Zapis 1978-1990”, Julius Koller, „?” oraz „Szczęśliwe przypadki cybernetyki. Dokumentacja”.

Pierwsza z szykowanych wystaw będzie najobszerniejszą, jak dotąd, prezentacją „Zapisu socjologicznego”, monumentalnego dzieła fotograficznego Zofii Rydet realizowanego od 1978 roku niemal do śmierci artystki w 1997 roku. Wystawa zajmie pierwsze piętro pawilonu „Emilia”. W tym samym czasie na parterze będzie prezentowana wystawa „?” Júliusa Kollera. Ekspozycja stanowi nowe spojrzenie na dorobek jednego z najbardziej znanych współczesnych artystów słowackich, dopiero niedawno docenionego w skali międzynarodowej. „Szczęśliwe przypadki cybernetyki. Dokumentacja” zaaranżowana w przestrzeni na ul. Pańskiej 3 będzie przypomnieniem przełomowej wystawy „Cybernetic Serendipity” kuratorowanej przez Jasię Reichardt w Institute of Contemporary Arts w Londynie w 1968 roku.

Wkrótce podamy więcej informacji na temat programu towarzyszącego nadchodzącym wystawom!