Otwarcie Muzeum nad Wisłą

• Otwarcie Muzeum nad Wisłą

Nowy budynek wystawowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie będzie nosił nazwę Muzeum nad Wisłą, rys. Piotr Chuchla

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarcie Muzeum nad Wisłą: nowej przestrzeni wydarzeń kulturalnych nad rzeką.

Pawilon, zaprojektowany przez wybitnego austriackiego architekta Adolfa Krischanitza został bezpłatnie użyczony przez wiedeńską fundację Thyssen-Bornemisza Art Contemporary i będzie tymczasowo wykorzystywany przez Muzeum, do czasu powstania siedziby na placu Defilad.

Działalność Muzeum nad Wisłą zainauguruje wystawa „Syrena herbem twym zwodnicza” – opowieść o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i o tym, jak możemy tego symbolu dziś używać, tworząc nowoczesne miejskie tożsamości i wspólnoty.

Wystawa o syrenach w Muzeum nad Wisłą to powitanie nowego sąsiedztwa, z ważnym dla warszawiaków pomnikiem Syreny o twarzy Krystyny Krahelskiej, to powitanie dzikiej rzeki, która płynie tuż obok. To także powitanie nadchodzącej wiosny i nowej publiczności.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza w samo południe na piknik nad rzeką: z syrenami, artystami, z muzyką i dobrym jedzeniem.

25 marca (sobota):

11.00 - 12.00 „Otwórz wystawę” – warsztaty rodzinne

12.00 - Oficjalne otwarcie budynku i wystawy
- Występ chóru kameralnego Sirenes (scena plenerowa)
- Start Tarasu nad Wisłą – specjalnej odsłony Targu Śniadaniowego

13.00 „Po co dzieciom artyści?” – działania rodzinne z artystą Karolem Radziszewskim

14.00 - 17.00 - Syreny na mury – grupowe malowanie muralu na ogrodzeniu dawnej elektrowni Powiśle z kolektywem Xolor
- Warszawskie orkiestry uliczne

15.00 - 16.00 „Poznaj syreny #1” – historie i legendy syren z wystawy

16.00 Odwrócona hybryda, czyli performatywne oprowadzanie Roberta Jarosza

18.00-21.00 "Łuska" - performans Justyny Górowskiej

18.00 - start sceny DJ w kawiarni, set Trailer Park Girls