Osiedlowy punkt wymiany
Warsztaty na Przyczółku Grochowskim (zmiana terminu)

• Osiedlowy punkt wymiany

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Stowarzyszenie Praktyków Kultury zapraszają na międzypokoleniowe warsztaty na osiedlach Hansenów – Przyczółku Grochowskim w Warszawie i Osiedlu Słowackiego w Lublinie.

„Osiedlowy punkt wymiany” to mobilny pawilon, który w drugiej połowie września odwiedzi dwa osiedla zaprojektowane przez Oskara i Zofię Hansenów. Ciekawe opowieści związane z życiem w hansenowskiej architekturze będzie można w nich wymienić na portretowe zdjęcia. Fotografie i opowieści zostaną zaprezentowane na przełomie listopada i grudnia na wspólnie stworzonych, osiedlowych wystawach.

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe warsztaty zostały przeniesione na początek października.

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Oskar Hansen (1922-2005). Projekt badawczo-wystawienniczy poświęcony twórczości Hansena oraz trwania jego myśli w nauczaniu architektury i sztuk wizualnych w Polsce i Norwegii” finansowanego z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Stowarzyszenie Praktyków Kultury

Działamy od 2006 roku. Realizujemy projekty artystyczne i animacji kultury. Używamy kultury i sztuki do prowokowania zmiany społecznej. Zależy nam na budowaniu pomostów pomiędzy różnymi środowiskami, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Proponujemy formy interaktywne, łączące przedsięwzięcia z pogranicza gatunków, używamy nowych technologii i cytatów z życia codziennego. Podstawą naszej pracy jest czerpanie inspiracji z otaczającej nas rzeczywistości, przekształcanie jej w formy takie jak: spektakl, słuchowisko, reportaż.
www.praktycy.org

Prowadzące:

Paulina Paga

Animatorka kultury, producentka wydarzeń. Trenerka i facylitatorka w Warszawskim Centrum Wielokulturowym. Członkini Stowarzyszenia Praktyków Kultury i Fundacji Inna Przestrzeń. Autorka i koordynatorka projektów społeczno–artystycznych i animacyjnych, realizowanych w nieoczywistych przestrzeniach m.in. DepARTments/Panslawizmy (2012 i 2013), Tutaj (2012), ŚPI. Święto Pasażu Italia (2011), Skopje Viewpoints (2009).

Lena Rogowska

Animatorka kultury, trenerka genderowa i antydyskryminacyjna, raperka. Współzałożycielka i prezeska zarządu Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Autorka i koordynatorka projektów animacji kultury i edukacji kulturalnej, m.in. Mnemotechniki (2012), Cała w pikselach (2011), Audiostacja.Falenica (2010).