Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym
po wystawie "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”

• Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym
    Paulina Stasik, Ciało VI, 2018. Dzięki uprzejmości artystki

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzania w Polskim Języku Migowym po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”.

Spotkanie poprowadzi Daniel Kotowski. Oprowadzania w języku migowym odbywają się w ramach programu Muzeum Dostępne. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (poniżej). W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Martą Przasnek, koordynatorką programu Muzeum Dostępne, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl.

„Farba znaczy krew” to pierwsza tak obszerna międzynarodowa wystawa malarstwa poświęcona twórczości kobiet, których praktyka przewartościowuje stereotypy na temat uległości i dominacji.

Tytuł wystawy, który zaczerpnięto z książki byłego myśliwego Zenona Kruczyńskiego, przewrotnie nawiązuje do popularnego w żargonie myśliwskim określenia krwi upolowanego zwierzęcia. Wystawa nie jest jednak opowieścią o kobiecym zniewoleniu. Artystki obdarzają bowiem ciało władzą samostanowienia i proponują afirmatywną wersję kobiecości, opartą na autonomii i sprawczości. Tytułowa farba staje się „cieczą z trzewi”, lepką substancją, która prowadzi tam, gdzie sens się załamuje i rozmywa kategorie władzy i uprzedmiotowienia, prowokując pytanie o to, kiedy patrzymy, a kiedy odwracamy wzrok.

Informacje praktyczne dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

DANIEL KOTOWSKI

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz (specjalizacja wystawiennictwo) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz absolwent Wydziału Sztuki Nowych Mediów (kierunek architektura wnętrz, specjalizacja wystawiennictwo) Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Interesuje się biowładzą, komunikacją społeczną, wystawiennictwem i architekturą. Prowadzi też stały cykl spotkań „Zachęta Miga”.