Oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie „Plac Defilad: krok do przodu”
Тур на русском языке по выставке „Парадная площадь: шаг вперед”

• Oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie \

fot. Kuba Mozolewski

Музей Современного Исскуства в Варшаве, Музей Варшавы и Галерея „Студио” приглашают на тур на русском языке по выставке „Парадная площадь: шаг вперед”.

Туры на русском языке будут проходит по средам: 11 и 25 октября, а также 22 ноября 2017 г. в 18:00 в Галереи Студио (Дворец Культуры и Науки, Парадная Пл. 1). Приглашаем на прогулку по выставке с экскурсоводом.

Выставка „Прадная площадь: шаг вперед” - это основная часть 9-го выпуска фестиваля „Варшава в строительстве”. Выставка показывает разные виды этой цетральной площади города - виды, которые менялись под влиянем процессов строительства и трансформации. Это место, которого идентичонсть создают большие собития - Всемирный фестиваль молодежи и студентов (1955), выступление Гомулки периода „оттепления” (1956), встреча с римским папой (1987) или новогодные концерта проходяще каждый год начиная с 90-х годов.
Выставка ставит вопросы: какой была, какой есть и какой должна быть современная центральна площадь столицы?

Посещение выставки с экскурсоводом - безплатно.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Warszawy oraz Galeria Studio zapraszają na oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie „Plac Defilad: krok do przodu”.

Oprowadzania w języku rosyjskim odbędą się w środy 11 i 25 października oraz 22 listopada 2017 roku o godzinie 18:00 w Galerii Studio na placu Defilad. Zapraszamy na spacer z przewodnikiem po wystawie „Plac Defilad: krok do przodu”.

Wystawa główna tegorocznej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE zaprezentuje różne oblicza placu Defilad ukształtowane przez historię oraz procesy transformacji. To miejsce, którego tożsamość określają wielkie okazjonalne wydarzenia, z których najważniejsze to Festiwal Młodzieży i Studentów (1955), wystąpienie Władysława Gomułki w czasie odwilży (1956), msza papieska (1987) czy współcześnie odbywające się coroczne koncerty noworoczne i Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wystawa spojrzy na tę centralnie zlokalizowaną przestrzeń publiczną oczami aktywistów i urbanistów oraz architektów, opisze kilka dekad planowania i gorących dyskusji. Także te momenty, gdy nad kolejnymi niezrealizowanymi koncepcjami górę brała spontaniczność miejskiego życia, wolny handel, triumf samochodu czy porażki zarządzania przestrzenią. Energia brania spraw we własne ręce bez oglądania się na dobro wspólnoty i ogólna pobłażliwość wobec dzikiej reprywatyzacji wyprzedziły stworzenie demokratycznej przestrzeni miejskiego placu. Jego zagospodarowanie, zgodnie z potrzebami mieszkańców, kilkakrotnie odkładano na bliżej nieokreśloną przyszłość. W czerwcu 2017 roku Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego ogłosiło konkurs na projekt placu, który dzięki wyjątkowej formule zawierającej konsultacje wybranych projektów jest uzupełnieniem postulatów festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem jest bezpłatne.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:30 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiepo wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio
Plac Defilad 1, Warszawa
17:00 Spacer Wspólnie po mieście: od placu Defilad do Ściany Wschodniej Spacer architektoniczny plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
18:00 Debata Seminarium samochodowe: jak żyć w dobrym mieście, część ICzytanki dla mieszkańców i radnych MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Debata Miasto wspólneSpotkanie z kuratorami i gospodarzami zagranicznych pawilonów i centrów architektury Oddział Warszawski SARP
ul. Foksal 2, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiepo wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio
Plac Defilad 1, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio