Oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie „Inny Trans-Atlantyk”
Тур на русском языке по выставке Трансатлантическая альтернатива

• Oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie \

fot. Kuba Mozolewski

Музей современного искусства в Варшаве приглашает на открытые экскурсии на русском языке для индивидуальных посетителей по выставке „Трансатлантическая альтернатива” (17.11.2017 – 11.02.2018) в числах: 29.11, 13.12, 17.01 и 7.02 в 18:00 в Музей на Висле (Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22).

Выставка „Трансатлантическая альтернатива. Кинетическое искусство и оп-арт в Восточной Европе и Латинской Америке в 1950–1970-е” посвящена моменту в послевоенном периоде, когда художники данных регионов – вопреки направлениям передаваемыми мировыми центрами искусства – покорились общему энтузиазму к кинетическому искусству и оп-арту. Произрастал он из восхищения движением – его механикой, эстетикой, но и также возможностями, которые он даёт, касательно создания новых, интерактивных отношений с общественностью. Отдельные воплощения, часто созданные в группах объединяющих художников, ученных и инженеров, были больше чем готовыми объектами представленными общественности, в умысле создателей были видом открытого предложения для получателей. С одной стороны, выражали мир неустойчивого равновесия, с другой же, из-за восхищения наукой, новыми технологиями и кибернетикой - пробуждали надежду на будущее.

Место: Музей на Висле (Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rosyjskojęzyczne spacery z przewodnikiem po bieżących wystawach, które będą odbywać się w środy o godzinie 18:00.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie usytuowane w dzielnicy Powiśle (w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i BUW) zaprasza na spotkanie ze sztuką współczesną – zarówno polskich jak i zagranicznych artystów.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Inny Trans-Atlantyk"Kinetyczny czwartek MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50. – 70.” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Praca wyobraźni. Sztuka i przyszłośćDziałania rodzinne MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Daniel Muzyczuk oprowadza po wystawie „Inny Trans-Atlantyk” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Inny Trans-Atlantyk"Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Pomiary widzeniaDziałania otwarte MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład Moda - Pragnienie kosmosu i sztukiwykład Marcina Różyca Powidoki