Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie
„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”

• Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie

Fot. Kuba Mozolewski
  • Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”.

Cahn urodziła się w 1949 roku w Bazylei w rodzinie żydowskich emigrantów, którzy w okresie międzywojnia na fali nazistowskich prześladowań opuścili Niemcy i Francję i osiedli w Szwajcarii. Jeszcze w czasach studiów w latach 70. artystka włączyła się w ruch feministyczny i pokojowy. Swą niezgodę na przemoc i nierówności manifestowała nie tylko za pośrednictwem działań w polu sztuki – biorąc czynny udział w protestach, pisząc petycje czy malując murale w przestrzeni miejskiej, Cahn od samego początku swej aktywności żyje i tworzy, reagując na otaczającą ją rzeczywistość polityczną.