Oprowadzanie tematyczne
Po wystawie prac Andrzeja Wróblewskiego

• Oprowadzanie tematyczne

Oprowadzanie po wystawie, fot. B. Stawiarski

Droga zbudowana z nadziei jest przyjemniejsza niż ta zbudowana z rozpaczy, nawet jeśli obie mogą prowadzić do tego samego celu.

Twórczość Andrzeja Wróblewskiego wielokrotnie przechodziła transformację. Droga artysty była kręta i wyboista; oglądając wystawę mamy wrażenie, że Wróblewski zabiera nas w podróż, której cel wciąż się zmienia. Początkowy optymizm, wiara w zbudowanie nowej przyszłości powoli przemienia się w poczucie pustki i stagnacji. Chciałabym pokazać, jak trauma wojny, wszechobecna śmierć, nieudana rewolucja, a także własna choroba i zmagania z depresją ukształtowały artystyczną drogę Wróblewskiego.

Spotkanie poprowadzi Joanna Szulc – studentka historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się literaturą, modą oraz rysunkiem.