Cezary Wierzbicki, twórca „adresu prywatnego”
oprowadza po wystawie „Refugees Welcome”

• Cezary Wierzbicki, twórca \

fot. Marta Ejsmont

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”.

W sobotę 30 kwietnia po wystawie oprowadzi Cezary Wierzbicki, twórca projektu internetowego "adres prywatny".

Wystawa przedaukcyjna oraz sama charytatywna aukcja sztuki Refugees Welcome to działania solidarnościowe, które umożliwiają zebranie środków na pomoc osobom z doświadczeniem uchodźczym. Dochód z licytacji zasila dwa programy Fundacji Ocalenie: Refugees Welcome Polska i Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Pierwszy z nich łączy uchodźczynie i uchodźców z Polkami i Polakami, którzy chcą dzielić z nimi swój dom. Drugi zapewnia między innymi bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, a także wspiera w codziennych sprawach, takich jak kontakt z urzędami, szkołami czy szpitalami.

Prace oznaczone numerami zostały przekazane przez artystki i artystów na licytację. Pozostałe poszerzają opowieść o współczesnych migracjach.

Wystawie i aukcji przyświeca idea równości oraz przekonanie, że pomaganie nie powinno być warunkowane przez kolor skóry, religię ani przynależność etniczną czy kulturową. Prawa człowieka oraz godność są niezbywalne i przysługują każdej osobie.

All Refugees Welcome!

Na wydarzenie obowiązuje cena biletu normalnego lub cena biletu ulgowego.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Niedzielne oprowadzanie po wystawieRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Środowe oprowadzanie po wystawieRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
12:00 Oprowadzanie Dorota Jarecka oprowadza po wystawieRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Guided tour in EnglishOprowadzanie po angielsku MUZEUM nad Wisłą
17:30 Oprowadzanie Michał Bolka oprowadza po wystawieRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
19:00 Dyskusja Dwie graniceO rasie i rasizmie we współczesnej Polsce MUZEUM nad Wisłą