Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”
Popołudnie w Muzeum

• Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”

Gloria Camiruaga, Lizaki, 1982-1984 wideo, 4′42″ Dzięki uprzejmości Video Out Distribution

W każdą środę o godzinie 15.00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzania towarzyszące bieżącym wystawom Muzeum.

Spotkania wprowadzają w tematykę wystaw realizowanych przez Muzeum i skierowane są do osób dorosłych. Udział nie wymaga zapisu, spotkania trwają około godziny. Spotykamy się przy recepcji w Muzeum nad Wisłą.

O wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy” opowie Marta Przasnek, przewodniczka Muzeum.

Marta Przasnek

historyczka sztuki, uczestniczka programu studiów drugiego stopnia „Między Wschodem a Zachodem - historia kultury i myśli”, współprowadzonych przez uniwersytety w Warszawie, Kolonii, Moskwie i Belgradzie. Od września 2015 roku współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi oprowadzania i warsztaty dla osób dorosłych. Od 2013 roku opracowuje również teksty audiodeskrypcji dla Muzeum oraz dla Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Olga Byrska oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
Interwencja STO FLAGna stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
18:30 Wykład Psychoanaliza jako „strategia pariasów”. Polskie Żydówki i polscy Żydzi w gronie pierwszych współpracowników Zygmunta FreudaWykład Leny Magnone MUZEUM nad Wisłą