Małgorzata Rejmer
oprowadza po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”

• Małgorzata Rejmer

fot. Kuba Mozolewski

W każdą sobotę o godzinie 16.00 zapraszamy na oprowadzania towarzyszące bieżącej wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”.

Spotkania prezentują poszczególne wątki wystawy z perspektyw różnych przewodników. Skierowane są do osób dorosłych. Udział w oprowadzaniu w cenie biletu wstępu na wystawę, nie obowiązują zapisy. Spotkania trwają około godziny. Spotykamy się przy recepcji w Muzeum nad Wisłą.

W sobotę 5 maja o wystawie opowie pisarka Małgorzata Rejmer.

Małgorzata Rejmer

(ur. w 1985 w Warszawie), pisarka, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Debiutowała jako trzynastolatka wierszami w „Okolicy Poetów”, jej debiut prozatorski to opowiadanie "Poczekalnia" opublikowane w „Lampie”. W 2009 wydała swoją pierwszą powieść "Toksymia" (wyd. Lampa i Iskra Boża), za którą otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. W 2013 roku opublikowała książkę "Bukareszt. Kurz i krew" (Wydawnictwo Czarne), uhonorowaną Nagrodą „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej za najlepszą książkę z dziedziny literatury faktu oraz Nagrodą Literacką dla Autorki "Gryfia" i nominacją do Nagrody Literackiej Nike.

W grudniu 2013 Małgorzata Rejmer została nominowana do Paszportów Polityki w dziedzinie literatury. Jest laureatką Gwarancji Kultury, nagrody przyznawanej przez TVP Kultura, za „zbiór reportaży z miasta pełnego śladów dawnej świetności i upadku. Za przejmujące historie mieszkańców Bukaresztu, zawieszonych pomiędzy spuścizną komunistycznej dyktatury Ceaușescu a światem Zachodu. Za język reportażu najwyższej próby". Obecnie mieszka w Tiranie i pracuje nad książką o Albanii.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: