Oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia”

• Oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia”

fot. Bartosz Stawiarski

W każdy piątek o godzinie 19.00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzania towarzyszące bieżącej wystawie „Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku”.

Spotkania skierowane są do osób dorosłych. Nie obowiązują zapisy. Spotkania trwają około godziny. Spotykamy się przy recepcji w Muzeum nad Wisłą.

Spacer poprowadzi praktykantka Muzeum, Diana Krawiec. Skupi się na pracach, które posługują się medium tkaniny. Nawiązując do historii tkaniny w Europie i w Polsce, zastanawiać się będzie, czy te z ich, które wskrzeszają historyczne rzemiosło, mają nadal siłę oddziaływania. Interesować ją będzie, czy tkanina ma dzisiaj potencjał do mówienia o świecie, szczególnie w kontekście Azji Południowej i Pacyfiku.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Bestia, bóg i linia” MUZEUM nad Wisłą
Cykl Świat w ruchuRodzinny festiwal różnorodności MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Spotkanie z Pauliną WilkWęzeł świata. Jak Azjaci utkali matrycę globalizacji MUZEUM nad Wisłą
19:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Malowane woskiemwarsztaty dla dorosłych z techniki batiku MUZEUM nad Wisłą