Oprowadzanie po Domu Hansenów
Oprowadza Karolina Iwańczyk

• Zdjęcie wnętrza zabytkowego domu Hansenów w Szuminie.

Fot. J. Certowicz

Przed nami kolejny punkt tegorocznego programu wycieczek i oprowadzań w Szuminie. Tym razem po zabytkowym domu Hansenów oprowadzi Was Karolina Iwańczyk

Start sprzedaży biletów 31.07. Bilety będą dostępne w M Sklepie.

Od 2014 roku Dom Hansenów znalazł się pod opieką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a pod koniec 2017 roku stał się własnością Muzeum. Kluczowym wydarzeniem w życiu domu w tym czasie było, poza ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów architektury, wpisanie go do rejestru zabytków w 2018 roku. W uzasadnieniu podkreślono wartość historyczną założenia jako unikalnego przykładu realizacji teorii Formy Otwartej zaprezentowanej po raz pierwszy na kongresie CIAM w Otterlo w 1959 roku.

W tym roku pokażemy pierwsze rezultaty konserwacji Domu Zofii i Oskara Hansenów wykonane dzięki wsparciu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Eksperymentalny budynek należy do najmłodszych zabytków nowoczesnej architektury drewnianej w Polsce. Powstał w latach 1968–1970 w Szuminie, 80 kilometrów od Warszawy, we wsi usytuowanej w malowniczym starorzeczu Bugu.

Planujesz swoją wyprawę do Szumina? Zapoznaj się z kilkoma zasadami:

• Dom jest udostępniany do zwiedzania w małych grupach – maksymalnie 20-osobowych, przy czym ze względów konserwatorskich wewnątrz domu może przebywać jednocześnie nie więcej niż 9 osób.
• Udział w wycieczkach i zwiedzanie domu są odpłatne, wymagają wcześniejszego zakupu biletów na wybrany termin przez sklep.artmuseum.pl. Bilet normalny: 40 zł, bilet ulgowy: 20 zł.
• Bilet można kupić online lub nabyć w kasie Muzeum nad Wisłą.
• Sprzedaż biletów startuje w poniedziałki o g. 10:00 w M Sklepie.
• Zakup biletów i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Do zobaczenia w Szuminie!

Inne wydarzenia z tego cyklu: