Oprowadzanie kuratorskie w języku angielskim
po wystawie finałowej 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

• Oprowadzanie kuratorskie w języku angielskim

fot. Piotr Litwic

Wystawa finałowa prac 26 finalistów konkursu Artystyczna Podróż Hestii jest drugą w kolejności prezentacją w otwartym niedawno Muzeum nad Wisłą.

Jest to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się najnowszymi trendami i różnorodnością młodej polskiej sztuki. Sprzyjają temu wszelkie okoliczności – inspirujące do własnych poszukiwań prace młodych twórców, nowa przestrzeń wystawiennicza Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz pełna energii atmosfera nadwiślańskich bulwarów, które latem są witalnym centrum i bijącym sercem Warszawy.

W niedzielę 2 lipca po wystawie oprowadzi Michał Suchora. Spacer odbędzie się w języku angielskim.

Michał Suchora

Historyk sztuki, kurator w Galerii BWA Warszawa

Z wykształcenia historyk sztuki i socjolog. Kurator cyklu edukacyjnego Art in Practice w Art Stations Foundation w Poznaniu, laureat 7. konkursu na wystawę kuratorską w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej w 2012 roku. W ramach kolektywu kuratorskiego BWA Warszawa (Justyna Kowalska, Tomasz Plata, Michał Suchora) kuratorował m.in. „Withered“, Kisterem Gallery, Budapeszt (2013), „Warsaw. The Day After...“, Vartai Gallery, Wilno (2013), „Aplhaville“, Griffin Artspace, Warszawa (2012), „Nowy porządek“, Art Stations Foundation, Poznań (2012). Obecnie pracuje nad pierwszym polskim wydaniem książki autorstwa Francesca Bonamiego „Lo potevo far anch'io“.

www.bwawarszawa.pl

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: