Oprowadzanie gościnne Yulii Krivich
Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców

• Oprowadzanie gościnne Yulii Krivich

Fot. Marta Ejsmont

Zapraszamy na oprowadzanie Yulii Krivich po wystawie „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”.

Na wystawie, której towarzyszy aukcja charytatywna, pokażemy ponad 80 dzieł sztuki, w tym w większości prace, które powstały specjalnie z myślą o tym wydarzeniu.

Aukcja i towarzysząca jej wystawa są solidarnościowymi gestami, za pomocą których środowisko artystyczne wspiera osoby w sytuacji uchodźczej. Kryzys migracyjny, który mógł już wielu z nas spowszednieć, wciąż wymaga naszej uwagi, a osoby uchodźcze potrzebują wsparcia. Wystawa i aukcja Refugees Welcome są odpowiedzią na palące wyzwanie stawiane przez rzeczywistość.

Bilety w cenie 5 / 10 zł dostępne tu.

Yulia Krivich (ur. Dnipro, Ukraina) jest artystką wizualną, aktywistką i współzałożycielką Solidarnościowego Domu Kultury "Słonecznik" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Ukończyła Wydział Architektury Państwowej Akademii Inżynierii i Architektury w Dnieprze oraz Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a od 2023 roku — doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Yulia brała udział w licznych międzynarodowych projektach i wystawach w Ukrainie, Polsce i na świecie. Prace Yulii znajdują się w publicznej kolekcji Fundacji Sztuki ING oraz w różnych kolekcjach prywatnych. W swoich pracach bada kwestie związane z tożsamością, wykorzystując elementy aktywizmu i praktyk kolektywnych, jednocześnie badając własną pozycję jako migrantki. Jej zainteresowania obejmują tematy związane z językiem, Europą Wschodnią i ruchem antyimperialnym.

Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Oprowadzanie Oko GłuchychOprowadzanie w PJM po wystawie „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”. MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźcówOprowadzanie opiekuna / opiekunki publiczności MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Refugees Welcome. Artists for refugeesOprowadzanie po angielsku / guided tour in English MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Twórcze warsztaty rodzinne przy wystawie „Refugees Welcome”Warsztaty „W trawie piszczy sztuka” dla dzieci w wieku 5-7 lat MUZEUM nad Wisłą
13:00 Oprowadzanie екскурсія українською мовою виставкою „Refugees Welcome. Мисткині та митці для біженок і біженців” Oprowadzanie w języku ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
13:00 Warsztaty Twórcze warsztaty rodzinne przy wystawie „Refugees Welcome”Warsztaty „W trawie piszczy sztuka” dla dzieci w wieku 8-10 lat MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźcówOprowadzanie opiekuna / opiekunki publiczności MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie ​​Oprowadzanie performatywne Waldemara TatarczukaRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
Film Pokaz filmu „Niebo jest otwarte. Głosy z Ukrainy”Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą