Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Walka o ulice"
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Na czarnym tle pojawiają się białe pasy ustawione do siebie równolegle lub jeden za drugim nawiązujące do pasów drogowych. Grafikę również przecina szerszy pas w drobne, białe kropki przypominający asfalt.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Walka o ulice” w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. O najważniesjzych wątkach festiwalu i wystawy opowiedzą Tomasz Fudala i Jan Mencwel.

Tytuł wystawy festiwalowej został zapożyczony z książki „Walka o ulice", w której amerykańska aktywistka miejska Janette Sadik-Khan pisała: „Podstawowa zasada organizacji ruchu znana jest od stu lat i do tej pory była ignorowana przez planistów. Głosi, że skutki zależą od tego, co zbudujesz. Więcej pasów ruchu, to więcej samochodów”. Osią festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE jest pytanie o uniwersalne projektowanie ulic tak, by były dostępne i przyjazne dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców. Wychodzimy z założenia, że na ulicach Warszawy zmieścimy się wszyscy.

W debatach i spotkaniach festiwalowych będziemy dyskutować o możliwych kierunkach rozwoju miast wobec kryzysu klimatycznego, m.in.: ochronie i sadzeniu zieleni, zatrzymywaniu wody deszczowej i ograniczaniu roli samochodu w mieście na rzecz komunikacji zbiorowej i pieszych oraz bezpiecznej i ekologicznej mobilności. Na przyszłość miast będą mieć wpływ zarówno projektanci systemowych rozwiązań, jak i ich użytkownicy.

*Wstęp w cenie biletu: 15 zł

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Wykład Zautomatyzowane pojazdy zmienią nasze życie? Wykład Riccardo Bobisse'aWARSZAWA W BUDOWIE 14 Online
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Betonimia. Szaro-zielone zależnościWARSZAWA W BUDOWIE 14 Teatr Studio (foyer)
pl. Defilad 1 ,
17:00 Oprowadzanie Sztuka w całym spektrumWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Jak tworzyć żywe ulice? Spotkanie z Pawłem JaworskimWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
10:00 Konferencja Porozmawiajmy o mieście. Architektura, lokalność i obywatelskość w edukacji muzealnej WARSZAWA W BUDOWIE 14 Online
,