Sztuka w całym spektrum
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Na czarno-białym zdjęciu widać jedną z warszawskich ulic: są taniej przechodnie, tory tramwajowe, budynki. Zdjęcie pochodzi z przeszłości. Z boku napis: Warszawa w budowie. Walka o ulice. Festiwal.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie WARSZAWA W BUDOWIE „Walka o ulice”.

Prowadzenie: Marcin Matuszewski

W ramach oprowadzania przyjrzymy się wybranym pracom i porozmaweiamy o nich.
Poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak projektować ulice uniwersalnie, tak, żeby każdy dobrze się na nich czuł.

Nowoczesne miasto jest opanowane przez samochody. Chcemy zauważyć w nim innych użytkowników i użytkowniczki ulic: pieszych, rowerzystów i rowerzystki. Zastanowimy się dlaczego lepiej  jest korzystać z transportu zbiorowego: metra, autobusów i tramwajów?

Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu „Sztuka w całym spektrum”. Dbamy o zapewnienie warunków komfortowych dla osób w spektrum autyzmu:

- zaczynamy od omówienia planu i czasu zwiedzania
- spotykamy się w grupie do 10 osób
- na wystawie wyłączamy głośne dźwięki i intensywne światła
- podczas wydarzenia nie organizujemy innych spotkań dla grup
- chętnym udostępniamy słuchawki wygłuszające lub zatyczki do uszu
- osoby przeciążone bodźcami mogą odpocząć w zamykanej sali znajdującej się obok sali wystawowej

Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel. 577 006 290.

Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariuszki, która pomoże w dotarciu do Muzeum i powrocie do domu. Chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać zapisując się na oprowadzanie.

*Wstęp: 1 zł

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier".

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Spotkanie Jak tworzyć żywe ulice? Spotkanie z Pawłem JaworskimWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
10:00 Konferencja Porozmawiajmy o mieście. Architektura, lokalność i obywatelskość w edukacji muzealnej WARSZAWA W BUDOWIE 14 Online
,
18:00 Debata Ulice dla dzieciWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
12:00 Spacer Czucie miasta: ruch i mobilność. Spacer samorzeczniczyWARSZAWA W BUDOWIE 14 Rotunda PKO, Marszałkowska 100/102
Marszałkowska 100/102, Warszawa
12:00 Warsztaty Koła, pedały, hamulceWeekendowy warsztat rodzinny MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
17:00 Film Dlaczego Właśnie Rower? Projekcja filmu w kinie Syrena KINO SYRENA
Rynek Starego Miasta 42,