Olafur Eliasson. Space is Process

• Olafur Eliasson. Space is Process

„Olafur Eliasson: Space is Process” kadr z filmu

Film śledzi losy gwiazdy sztuki współczesnej, duńsko-islandzkiego artysty Olafura Eliassona.

W jego berlińskiej pracowni, która jest jednym z najbardziej twórczych miejsc pracy w Europie. Tworzy on dzieła we współpracy z naukowcami, inżynierami, architektami, technikami oraz historykami sztuki. W filmie Eliassson przedstawia swoje poglądy na temat związku pomiędzy dziełem sztuki i odbiorcą.

Olafur Eliasson, urodzony w 1967 roku w Kopenhadze, z pochodzenia Islandczyk, jest absolwentem Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze. Głośną realizacją Eliassona był The Weather Project w londyńskiej Tate Modern (2003) – gigantyczne słońce stworzone z systemu kilkuset żółtych lamp oraz luster. Jedną z jego ostatnich monumentalnych prac były cztery wodospady zainstalowane na nowojorskiej East River – The New York City Waterfalls.

„Olafur Eliasson: Space is Process”
produkcja: Dania , 2009, 77 min
reżyseria: Jacob Jørgensen, Henrik Lundø

\"pokaz

Wstęp wolny.

Film z polskimi podpisami.
Projekcje filmowe odbędą się 6, 13, i 20 listopada 2011.

READY TO BATTLE - pokaz breakdance w pawilonie
20 listopada (niedziela), godz. 13.30

Zaraz po projekcji filmu o godz. 13:30 w pawilonie odbędzie się pokaz breakdance w wykonaniu grupy READY TO BATTLE. Grupę, założoną w 2003 roku, prowadzi Sławomir „Blow” Wiśniewski- zwany Wiśnią, a przez swoich podopiecznych - Yodą breaka w Polsce. Olafur Elliason, zanim został sławnym artystą, trenował taniec breakdance, za co otrzymał Scandinavian Championship, nakręcił również o tym film. Pokaz tego tańca w jego pawilonie na Krakowskim Przedmieściu bedzie ciekawym zestawieniem street artu z instalacją publiczną.

Pokaz filmu wiąże się z realizacją projektu „Maszyna twojej rzeczywistości”, czyli pawilonu na Krakowskim Przedmieściu, w ramach Prezydencji Polski w UE (projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodowego Instytutu Audiowizualnego).