Oko w oko z obrazem
Sztuka dla najmłodszych

• Oko w oko z obrazem

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza najmłodszych odkrywców na zajęcia towarzyszące wystawie „Farba znaczy krew”.

Jeden obraz to wiele elementów: plam, linii, historii czy pikseli. Zapraszamy do przyjrzenia się im z bliska! Podczas warsztatów obejrzymy jedne z najstarszych obrazów zdobiących wnętrza i porozmawiamy o nieoczywistych technikach malarstwa, takich jak witraż czy mozaika.

Układając własne kompozycje, zastanowimy się, ile warstw może być w obrazie i dlaczego warto im się dobrze przyglądać. Dowiemy się, że obraz nie zawsze ma ramy u podstaw, że kolor to przede wszystkim światło i jak bardzo malarskie mogą być kamienie.

Prowadzenie: Hanna Zwierzchowska, studentka Accademia di Belle Arti w Bolonii, absolwentka Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie. Zaangażowana w kulturę i sztukę jako artystka-projektantka oraz edukatorka.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat. Zakładamy aktywny udział opiekunów.

Udział w warsztacie jest płatny. Bilet na działania rodzinne kosztuje 10 zł i obejmuje udział dziecka wraz z opiekunem. Udział kolejnego dziecka jest dodatkowo płatny 5 zł. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

13:00 Warsztaty Widzieć i rozumiećWarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”. MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Katarzyna Oczkowska oprowadza po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw z Sylwią Ewą Paszko MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Farba znaczy krew”Екскурсія по виставці „Фарба означає кров” українською мовою MUZEUM nad Wisłą
19:00 Oprowadzanie Spójrz całym ciałemOprowadzanie choreograficzne po wystawie „Farba znaczy krew” MUZEUM nad Wisłą
12:30 Spotkanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękneRozmowy o wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą