Oko Głuchych I Warsztaty Visual Vernacular z Edytą Kozub

• Zdjęcie. Edyta Kozub stoi na tle białego rzutnika. W sali zgromadzone są osoby, które siedzą na krzesłach.

Fot. Piotr Kruszak

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty z Edytą Kozub. Spotkanie przeznaczone jest dla osób, które znają Polski Język Migowy.

Zapisy: weronika.regosz@komunikacja.artmuseum.pl

Podczas spotkania dowiemy się czym jest Visual Vernacular – sztuka, która łączy elementy takie jak mimika twarzy, pantomima, gesty, język migowy, storytelling, poezja kształtu, ruchy ciała. Poprzez zabawy i ćwiczenia pobudzimy kreatywność. Za pomocą różnych znaków będziemy wyrażać siebie i snuć opowieści.

Edyta Kozub urodziła się głucha. Na co dzień posługuje się Polskim Językiem Migowym, którego jest pasjonatką. Od wielu lat jest zaangażowana w popularyzację Kultury Głuchych.
Od 2018 r. udziela się jako artystka Visual Vernacular (w skrócie VV). Występowała z własnymi utworami VV na scenie nie tylko w Polsce, ale także za granicą (na kultowym międzynarodowym festiwalu Clin d’Oeil w Reims we Francji). Dwukrotnie brała udział w międzynarodowych warsztatach Sign Language Art w znanym teatrze Riksteatern w Sztokholmie, gdzie razem z profesjonalnymi artystami z różnych stron świata  analizowała różnice między poezją migową a VV. Współpracowała z instytucjami takimi jak Muzeum Śląskie, gdzie w ramach wystawy czasowej „Głusza” opublikowano 5 utworów jej autorstwa.
Do dziś stworzyła ponad 20 różnych utworów VV, a na własnym koncie na YouTube opublikowała 9 filmów o VV.

Więcej informacji i filmów można zobaczyć na stronie internetowej edytakozub.pl.

Wstęp bezpłatny

Wydarzenie w ramach programu „Kultura bez barier".

Inne wydarzenia z tego cyklu: