Ogień i woda
Integracyjny dyżur rodzinny

• Ogień i woda

Fot. Kuba Mozolewski

[zdjęcie, kobieta trzyma dziecko na rękach, razem oglądają pracę z wystawy w Muzeum nad Wisłą]
  • Ogień i woda

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na niedzielne dyżury rodzinne w plenerze, przed Muzeum nad Wisłą.

Tematem spotkania będą dwa żywioły: ogień i woda. Zastanowimy się, które prace na wystawie odpowiadają tym żywiołom. Dlaczego artyści podejmują ten temat? Jak wygląda ich praca? Czy da się stworzyć pracę z wody lub ognia? Zwiedzanie wystawy będzie polegało na interaktywnych zadaniach wykonywanych przez dziecko z rodzicem oraz krótkim zajęciu warsztatowym na zewnątrz.

Porozmawiamy między innymi o rzeźbach ze spalonych gałęzi, o abstrakcyjnych widokach Amazonki i o oryginalnej biżuterii stworzonej z wyrzuconych przez ocean przedmiotów i roślin.

Podczas działań integracyjnych dbamy o to, by dobrze czuły się na nich dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi.

• Zajęcia prowadzą edukatorki doświadczone w pracy z osobami z niepełnosprawnościami i przygotowane w ramach specjalistycznych szkoleń (Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Kultury Bez Barier, Fundacja Podeste, Centrum Terapii SOTIS).
  • Przed podjęciem ćwiczeń, przedstawiamy uczestnikom i uczestniczkom jasny plan działań. Do wizyty w Muzeum można przygotować się również dzięki przewodnikowi (Przewodnik przed spotkaniem rodzinnym).
  • Wprowadzamy wspomagające i alternatywne sposoby komunikacji (ACC).
  • Od godziny 12 do 14 na sali wystawowej wyłączone są prace generujące głośne dźwięki i intensywne światło. W tym czasie na wystawie nie są prowadzone też oprowadzania dla grup zorganizowanych.
  • W razie potrzeby odpoczynku w cichym pomieszczeniu, udostępnimy zamykaną salę zaopatrzoną w umywalkę.

Każdy człowiek ma inny charakter, dlatego prosimy o zgłaszanie indywidualnych potrzeb dzieci na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl. Pomogą nam przygotować zajęcia, tak, by najlepiej odpowiadały naszej grupie

UWAGA: część ćwiczeń będzie odbywać się przed Muzeum na bulwarach, gdzie może być głośno. Swobodna formuła działań pozwala wykonać zadania wewnątrz budynku i nie uczestniczyć w ćwiczeniach na zewnątrz.

W kolejne niedziele lipca, w godzinach 12:00-14:00, doświadczony zespół edukatorów zaproponuje i doradzi, co ciekawego można zrobić z dziećmi na wystawie. Bezpieczeństwo przede wszystkim: spotkania rozpoczynają się na tarasie przed Muzeum nad Wisłą, uczestnicy realizują zadania i instrukcje samodzielnie. Materiały udostępnione przez Muzeum będą zdezynfekowane przed użyciem.

Na niedzielne dyżury rodzinne obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz.

PRAKTYCZNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Na wszystkie wydarzenia stacjonarne organizowane przez Muzeum obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.
  • W wydarzeniach organizowanych na świeżym powietrzu uczestniczyć może maksymalnie 15 osób.
  • Na wystawie jednocześnie przebywać może nie więcej niż 50 osób.
  • Zwiedzających i uczestników wydarzeń obowiązuje zasada bezpiecznej odległości, która wynosi 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).
  • Wszystkie aktywności prowadzone będą przed budynkiem Muzeum.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia w wypadku załamania pogody, o czym poinformują zapisanych uczestników drogą SMS-ową.

Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania Muzeum oraz aktualnych wytycznych sanitarnych zamieszczane są na stronie internetowej Muzeum.

2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemiologicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Dla dzieci Pamiętnik ZiemiNiedzielny dyżur rodzinny MUZEUM nad Wisłą
12:00 Dla dzieci Niezwykłe mapyNiedzielny dyżur rodzinny MUZEUM nad Wisłą
12:00 Dla dzieci Co robią zwierzęta w sztuce?Integracyjny dyżur rodzinny MUZEUM nad Wisłą
12:00 Dla dzieci Ziemia i powietrzeNiedzielny dyżur rodzinny MUZEUM nad Wisłą
12:00 Dla dzieci Żywa naturaNiedzielny dyżur rodzinny w PJM MUZEUM nad Wisłą