Oberih – prezentacja książki
Solidarny Dom Kultury “Słonecznik”

• Czarno-białe zdjęcie pokazuje stół, na którym stoją książki oraz wiertarkę. Całe zdjęcie jest ukazane w pionie, a na nim naniesony jest napis: \

Serdecznie zapraszamy na prezentację książki „Oberih", która będzie gościć w Warszawie już po raz drugi! W trakcie wydarzenia redaktorki i autorzy opowiedzą o narzędziach wsparcia oraz metodach prowadzenia dyplomacji kulturalnej wypracownych przez oddolne kolektywy i sieci od rozpoczęcia pełnej Rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Oberih [ukr.: ‘przedmiot, który chroni’] to publikacja autorstwa kijowskiego kolektywu understructures – funkcjonuje także jako projekt fundraisingowy na rzecz osób, które cierpią z powodu wojny w Ukrainie. Książka jest zbiorem opowieści w formie krótkich tekstów, obrazów, wiadomości głosowych i postów z okresu kwietnia i maja 2022 roku, autorstwa znajomych i przyjaciół zespołu redakcyjnego.

90% dochodów ze sprzedaży publikacji trafia bezpośrednio do inicjatyw pomocowych i organizacji humanitarnych działających obecnie w Ukrainie.

Książka została zredagowana, zaprojektowana i wydana przez kolektyw understructures: Daša Anosova, Timur Akhmetov, Vitya Glushchenko, Olha Lyubarska, Anna Riabova, Yuli Rudenko.

• • •

Оберіг - презентація книги
05.11..2022 17:00-19:00
Солідарний будинок культури „Słonecznik”
вул. Панська 3, Варшава
Мова заходу: англійська

Раді запросити Вас на презентацію книги «Оберіг», яка відбудеться у Варшаві вже вдруге! Під час заходу редакторки та авторки розкажуть про інструменти підтримки та методи проведення культурної дипломатії, які були розроблені низовими колективами та мережами з початку повного російського вторгнення в Україну.

Оберіг [укр.: об’єкт, що захищає] — це видання київського колективу understructures, що функціонує як фандрейзинговий проєкт для людей, які постраждали від війни в Україні. Книга являє собою збірку історій у формі коротких текстів, зображень, голосових повідомлень і дописів за квітень-травень 2022 року, створених друзямі редакції.

90% коштів, виручених від продажу видань, спрямовуються безпосередньо на ініціативи допомоги та гуманітарні організації, які зараз діють в Україні.

Книгу відредагував, оформив та видав колектив understructures: Даша Аносова, Тимур Ахметов, Вітя Глущенко, Ольга Любарська, Анна Рябова, Юлій Руденко.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Wykład Exodus z kondycji postsowieckiej Pokaz filmów i wykład MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
17:00 Dyskusja Strategie mówienia o romskościProjekcja filmu i dyskusja MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Debata Nie przestają tworzyć. Jaka jest przyszłość sztuki ukraińskiej?Debata z udziałem ukraińskich twórców w SDK „Słonecznik" MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Spotkanie FRIEZE x MUSEUM OF MODERN ART IN WARSAW: Formy oporuRozmowa o tym jak uratować ukraińską sztukę i kulturę MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
17:00 Premiera książki Queer Ukraina: antologia głosów LGBTQI+ w czasie wojnyPremiera książki MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Wykład Dlaczego to się dzieje? Ukraińska sztuka o wojnie Wykład Svitlany Libet MUZEUM na Pańskiej