O oporze i sile bezsilnych
Ewa Majewska i MSN Home Office

• O oporze i sile bezsilnych

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pierwszy wykład w cyklu: „Koronaseminarium. Refleksja w czasach pandemii”.

To pierwsze, wykładowe seminarium, chciałabym poświęcić sile słabości – uważam, że jest ona szczególnie potrzebna dzisiaj. Postaram się opowiedzieć o tym, jak rozumiem słaby opór, jakie są jego podstawowe inspiracje, oraz jak taki sposób myślenia o sprawczości, polityce i podmiocie sprzyja rozpakowaniu pandemii.

Zakreślę także ramy dla dalszych części seminarium, a także przybliżę tematykę, strategie komunikacyjne i możliwości, jakie dla niego przewidujemy. Wykład będzie dostępny na stronie seminarium jako punkt odniesienia, razem z programem i opisem seminarium.

Ewa Majewska

Lektury:

Vaclav Havel, „Siła bezsilnych”

Ewa Majewska, "Weak Resistance"

Informacja o kolejnych seminariach na stronie cyklu.

Wszelkie pytania dotyczące seminarium prosimy kierować pod adres:

Dr Ewa Majewska / ICI Berlin Affiliated Fellow
ewamajewska@o2.pl

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Seminarium O próbowaniu bycia wielościąEwa Majewska i MSN Home Office Online
17:00 Seminarium Nowa nadziejaEwa Majewska i MSN Home Office Online
17:00 Seminarium Polityczne życie afektuEwa Majewska i MSN Home Office Online
,
17:00 Seminarium Poza polis. Afektywna teoria i polityka dzisiajEwa Majewska i MSN Home Office Online
,
17:00 Seminarium Zapraszamy do panikowania!Ewa Majewska i MSN Home Office Online
,