Noc Muzeów 2022 - wirtualny spacer po budowie
Oprowadzanie online

• [kolorowe zdjęcie przedstawia budowę muzeum sztuki nowoczesnej w Warszawie na placu Defilad z perspektywy ul. Marszałkowskiej. Widać już dwie nadziemne kondygnacje budynku. Całość przesłonięta jest rusztowanie i siatką budowlaną, pod któr powstaje jednolit

fot. Marta Ejsmont

Zapraszamy na wirtualny spacer po budowie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na placu Defilad.

Od ostatniej wizyty (nomen omen z okazji Nocy Muzeów) minął rok. Tymczasem budynek osiągnął już swoją docelową wysokość. Trwają prace nad fasadą i konstrukcją dachu. Po wnętrzach powstającej u stop Pałacu Kultury i Nauki przyszłej siedziby MSN-u oprowadzą nas Joanna Mytkowska i Mikołaj Mundzik.
Jaką trasę będą pokonywać dzieła z magazynów do sal wystawienniczych? Co to jest ścieżka sztuki? Jak wyglądają przestrzenie galeryjne i jakiego widoku możemy spodziewać się z ostatniego piętra muzeum? Na te oraz inne pytania otrzymamy odpowiedź podczas sobotniego spaceru online. Oprowadzanie potrwa 30 minut.

Oglądajcie nas na oficjalnym profilu Muzeum na Facebooku.

Budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie finansuje m.st. Warszawa