Noc Muzeów 2015
Pożegnanie z wystawą prac Andrzeja Wróblewskiego

• Noc Muzeów 2015

Weekend 16-17 maja to ostatnia okazja do zobaczenia wystawy „Andrzej Wróblewski: Recto / Verso, 1948-1949, 1956-1957”, którą do tej pory odwiedziło 45.000 osób.

W czasie tegorocznej Nocy Muzeów wystawę „Gdyby dwa morza miały się spotkać” oraz ekspozycję prac Wróblewskiego będzie można zwiedzać w towarzystwie muzealnych przewodników. Od godziny 20.00 do 1.00 w nocy animatorzy związani z muzealnym działem edukacji będą odpowiadać na pytania gości w kluczowych punktach aktualnych wystaw, opowiadać o pracach oraz koordynować kierunek zwiedzania.

Aktualne wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Kończąca się właśnie wystawa prac Andrzeja Wróblewskiego to prezentacja twórczości jednego z najwybitniejszych powojennych polskich malarzy, skupiająca się na najważniejszych momentach jego twórczości: początku, gdy wymyśla swój język malarski i końcu, gdy powraca do wypracowanych motywów. Ekspozycja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej koncentruje się także na dwustronnych obrazach Wróblewskiego, poddanych tutaj szczegółowej interpretacji.

Wystawa „Gdyby dwa morza miały się spotkać” jest współczesnym kontekstem dla wystawy prac Andrzeja Wróblewskiego. Gromadzi prace artystów z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Polski oraz Ukrainy. Motywem przewodnim ekspozycji jest stan przejściowy między życiem i śmiercią, jednostką i zbiorowością, materialnością i niematerialnością. Bezpośrednim nawiązaniem do twórczości Wróblewskiego jest pojawiający się wielkokrotnie wątek wojny, rewolucji, konfliktu.

Wydarzenia w Parku rzeźby na Bródnie

W Parku Rzeźby na Bródnie, jak co roku, odbędzie się cykl wydarzeń, między innymi koncerty, pokaz filmowy oraz nocny bieg. Szczegółowy program wydarzeń w Parku Rzeźby przygotowany przez Dzielnicę Targówek do pobrania w zakładce po prawej stronie.

19:30 - 20:15 - Nocna impreza biegowa
19:30 - 00:30 - Kule zorbingowe przy rzeźbie „Krata”
19:30 - 00.30 - Domek Herbaciany – poczęstunek i wspólne rysowanie
20.00 - 22.00 - Koncert i muzykowanie przy Domku Herbacianym