Noc Muzeów 2010

• Noc Muzeów 2010

fot. Bartosz Stawiarski

Zapraszamy na uroczyste zapalenie nowego neonu Muzeum, projektu Pauliny Ołowskiej. Zapalenie neonu o godzinie 22.00 poprzedzi aukcja i kiermasz, organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum.

Sprzedawane będą pamiątki ofiarowane przez wybitnych przedstawicieli świata kultury, gwiazdy polskiego sportu i show-biznesu, oraz unikalne upominki i gadżety od firm prywatnych. Dochód z imprezy zasili fundusz Towarzystwa Przyjaciół Muzeum, przeznaczony na zakup słynnego dzieła Zbigniewa Libery – „Lego. Obóz koncentracyjny” do zbiorów Muzeum. Początek aukcji o godzinie 20.30.

Całą noc można też oglądać „Wystawę” prezentującą w oknach siedziby tymczasowej Muzeum prace dziesiątki wybitnych artystów zagranicznych, przygotowaną przez Instytut Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w Berlinie.

Na gości Nocy Muzeów czeka też akcja zbierania podpisów pod apelem o „Jeden Procent na Kulturę” - więcej na ten temat na stronie organizatorów akcji: Obywatele Kultury.

\"muzeum\"