Niezwykłe mapy
Niedzielny dyżur rodzinny

• Niezwykłe mapy

rys. Marta Przybył

[Rysunek przedstawia ujętą w uproszczony sposób kulę ziemską z dorysowanymi oczami w otoczeniu gwiazd i kształtów takich jak serce i muszla ślimaka]
  • Niezwykłe mapy

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na niedzielne dyżury rodzinne w plenerze, przed Muzeum nad Wisłą.

Mapy to obrazy ziemi. Komu są potrzebne i do czego? Jak się je robi i po co? Czy możemy sobie wyobrazić inne mapy, na przykład takie, które opisują powierzchnię dźwiękiem lub słowami, albo pomagają zwierzętom? Czy na rzeźby i obrazy na wystawie można patrzeć jak na niezwykłe mapy?

Ola Górecka zaproponuje i doradzi, co ciekawego można zrobić z dziećmi na wystawie. Zakładamy aktywny udział opiekunów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim: spotkania rozpoczynają się na tarasie przed Muzeum nad Wisłą, rodziny realizują zadania i instrukcje edukatorów samodzielnie. Materiały udostępnione przez Muzeum będą zdezynfekowane przed użyciem. Najbardziej ostrożni mogą przynieść własne materiały. Tym razem potrzebne będzie coś do rysowania (ołówki, długopisy, flamastry), kreda, karteczki post-it, kartki A4, podkładki (na przykład kartonowa teczka), kartki z bloku milimetrowego.

Na niedzielne dyżury rodzinne obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

PRAKTYCZNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Na wszystkie wydarzenia stacjonarne organizowane przez Muzeum obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.
  • W wydarzeniach organizowanych na świeżym powietrzu uczestniczyć może maksymalnie 15 osób.
  • Na wystawie jednocześnie przebywać może nie więcej niż 50 osób.
  • Zwiedzających i uczestników wydarzeń obowiązuje zasada bezpiecznej odległości, która wynosi 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).
  • Wszystkie aktywności prowadzone będą przed budynkiem Muzeum.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia w wypadku załamania pogody, o czym poinformują zapisanych uczestników drogą SMS-ową.

Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania Muzeum oraz aktualnych wytycznych sanitarnych zamieszczane są na stronie internetowej Muzeum.

2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: