Niedzielne oprowadzanie po wystawie
Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców

• na zdjęciu widzka robi fotografię pracy telefonem, w tle czerwona ściana z wiszącymi na niej obrazami

fot. Marta Ejsmont

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”.

W niedzielę 1 maja po wystawie oprowadzi opiekun publiczności Bernard Wnuk.

Wystawa przedaukcyjna oraz sama charytatywna aukcja sztuki Refugees Welcome to działania solidarnościowe, które umożliwiają zebranie środków na pomoc osobom z doświadczeniem uchodźczym. Dochód z licytacji zasila dwa programy Fundacji Ocalenie: Refugees Welcome Polska i Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Pierwszy z nich łączy uchodźczynie i uchodźców z Polkami i Polakami, którzy chcą dzielić z nimi swój dom. Drugi zapewnia między innymi bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, a także wspiera w codziennych sprawach, takich jak kontakt z urzędami, szkołami czy szpitalami.

Prace oznaczone numerami zostały przekazane przez artystki i artystów na licytację. Pozostałe poszerzają opowieść o współczesnych migracjach.

Wystawie i aukcji przyświeca idea równości oraz przekonanie, że pomaganie nie powinno być warunkowane przez kolor skóry, religię ani przynależność etniczną czy kulturową. Prawa człowieka oraz godność są niezbywalne i przysługują każdej osobie.

All Refugees Welcome!

Udział w oprowadzaniu w ramach wstępu na wystawę.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Oprowadzanie Środowe oprowadzanie po wystawieRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
12:00 Oprowadzanie Dorota Jarecka oprowadza po wystawieRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Guided tour in EnglishOprowadzanie po angielsku MUZEUM nad Wisłą
17:30 Oprowadzanie Michał Bolka oprowadza po wystawieRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Niedzielne oprowadzanie po wystawieRefugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców MUZEUM nad Wisłą
19:00 Dyskusja Dwie graniceO rasie i rasizmie we współczesnej Polsce MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzania Noc Muzeów 2022oprowadzania MUZEUM nad Wisłą