Niedziela z Blyzkist

• Niedziela z Blyzkist

fot. Daniel Chrobak

[Widok przestrzeni wystawy Agnieszki Polskiej "Plan Tysiącletni"]

Zapraszamy na niedzielne spotkania z grupą BLYZKIST, gdzie wspólnie się zastanowimy nad rolą sztuki współczesnej i instytucji kultury.

Inspiracją dla najbliższego spotkania jest premiera filmu wyprodukowanego w ramach współpracy z L’internationale nt. dostępności instytucji kultury dla migrantów i migrantek. Spotkania się odbywają w języku rosyjskim i ukraińskim stacjonarnie w Muzeum nad Wisłą.

Film będzie dostępny do obejrzenia na stronie L’internationale od 15 lipca.

Неділя з Близькість

Запрошуємо на недільні зустрічі із групою Близькість, де разом ми поміркуємо над роллю сучасного мистецтва та інституції культури.

Поштовхом до недільної зустрічі 18 липня стане прем’єра фільму зробленого в рамках співпраці з L’internationale , який порушує тему доступністі мігрантів і мігранток до культури. Зустрічі будуть відбуватися українською та російською мовами стаціонарно в Музеї над Віслою.

Фільм можна буде подивитися від 15 липня на сторінці L’internationale за посиланням нижче.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Dyskusja Kultury energiiTransformacja energetyczna w Polsce MUZEUM nad Wisłą
12:00 Sympozjum Electric Summer School Online
,
11:00 Warsztaty Kto zmoże ciemności, tego zaprosimy w gościWarsztaty czytelniczo-choreograficzne MUZEUM nad Wisłą
18:00 Warsztaty Niezwyciężona siła nowego życiaUwagi o ikonografii elektryfikacji w powojennej Rumunii Online
,
18:00 Spotkanie Wiek energetykówWspólne czytanie na głos MUZEUM nad Wisłą