Naturalne obserwacje
Gra muzealna

• Na środku obrazka jest narysowana lupa z patrzącym przez nie okiem. Dookoła lupy graficzka narysowała chmury, góry, roślinę, robaczki i zwierzątko przypominające zająca

rys. Marta Przybył

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza rodziny z dziećmi do udziału w muzealnej grze. Będziemy rozwiązywać zadania i zagadki, poznawać sztukę i rozwijać wyobraźnię.

Coraz częściej da się usłyszeć, że naturalne rzeczy są dla nas lepsze niż sztuczne. Ale co wtedy, kiedy naturalne obserwacje prowadzą do powstania sztuki? Artyści często przyglądają się naturze i zapisują swoje spostrzeżenia w formach, które możemy oglądać na wystawie. Dołącz do gry i spójrz oczami artystów.

Zapisane grupy rodzinne otrzymają zestaw materiałów oraz karty gry, z którymi samodzielnie będą odkrywać wystawę. Po rozwiązaniu wszystkich zadań gracze będą losować nagrody, wśród których znajdą się egzemplarze „Żaby”. Książka podejmuje temat ocieplenia klimatu w sposób zrozumiały przez dzieci.

Krytyka Polityczna, wydawca „Żaby”, jest partnerem wydarzenia.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: