Na tropie Pangei
Po co dzieciom artyści?

• Na tropie Pangei

Dawno, dawno temu odległych kontynentów nie dzieliły oceany, były do siebie przytulone. Trudno w to uwierzyć, ale trzysta milionów lat temu cały świat był jednym, wielkim kontynentem - Pangeą.

Dzisiaj na świecie istnieje około dwustu państw, między którymi dochodzi do złożonych konfliktów. Dzieciom w Polsce może wydawać się, że czasy wojen to odległa historia, tymczasem Ziemia wciąż pogrążona jest w konfliktach - kłócą się ze sobą narody i państwa, a nawet żyjący obok siebie ludzie.

Wojny wcale nie muszą być na karabiny i bomby. Niebezpieczne bywają również wojny na słowa i myśli, które rodzą się w głowach ludzi.

Spotkajmy się po to, by zastanowić się jak mury wymieniać na mosty, a rywalizację odrzucać na rzecz współpracy! Spróbujemy wyobrazić sobie nową, współczesną Pangeę obejmującą przestrzeń ludzkich postaw i wartości!

Chociaż warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat, również dorośli świetnie się na nich bawią. Prosimy o wypełnienie formularza z zapisami. Dzięki zapisom wiemy, ile przygotować materiałów na zajęcia. Pozwala to uniknąć zbędnego marnowania.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład Wykład T. J. Clarka„Picasso and Terror” MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw z Robertem Jaroszem MUZEUM nad Wisłą
12:30 Oprowadzanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękneRozmowy o wystawie „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Emesenki: Uwolnij kolor!Sztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobota z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą