NA PRZYKŁAD. Nowy dom polski

• NA PRZYKŁAD. Nowy dom polski

Centrum Architektury zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „NA PRZYKŁAD. Nowy dom polski” prezentowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Pańskiej 3.

Dlaczego te domy, a nie inne? Czym wyróżniają się spośród innych domów? Dlaczego nazwaliśmy je „mądrymi wśród pięknych”? Jak powstawała wystawa?

Już w najbliższą niedzielę po wystawie oprowadzi jej współkuratorka Agnieszka Rasmus-Zgorzelska z Centrum Architektury i postara się zaspokoić Waszą ciekawość.

Agnieszka Rasmus-Zgorzelska

Współzałożycielka Centrum Architektury, którego misją jest popularyzacja wiedzy o architekturze poprzez organizowanie wydarzeń i wydawanie książek. Była m.in. współkuratorką wystawy „Przekierowanie. O zmianie w architekturze” przygotowanej na Łódź Design Festival 2011, programów wykładowych o architekturze w roku 2011 i 2012 oraz współkuratorką wystawy „Na przykład. Nowy dom polski” (wraz z Aleksandrą Stępnikowską).