Muzeum w centrum Warszawy
Sztuka w całym spektrum

• Muzeum w centrum Warszawy

Fot. Marta Ejsmont

[Zdjęcie zrobione na budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przedstawia centrum miasta z wieżowcami i Pałacem Kultury i Nauki]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spacer śladem swoich lokalizacji.

Przybliżymy, w jakim kontekście architektonicznym się rozwijało i opowiemy o budynku, który powstaje na pl. Defilad. Rozbite na kilka siedzib Muzeum zajmuje samo centrum Warszawy.

Od momentu powstania w 2005 roku Muzeum “żyje na walizkach” - co kilka lat zmienia lokalizację. Czekając na nowy budynek, działa rozbite na kilka siedzib. Pańska 3, pawilon “Emilia”, Pałac Kultury i Nauki, rondo de Gaulle’a - gdzie mieści się Muzeum? Jedno jest pewne. Choć obecnie wystawy organizuje w budynku nad Wisłą, Muzeum stale obecne jest w centrum Warszawy.

Informacje praktyczne

Możliwość skorzystania z asysty wolontariuszki w drodze do Muzeum i w trakcie wydarzenia. Wolontariuszka umawia się z tobą telefonicznie, poznajecie się przed wydarzeniem i umawiacie na sposób asysty.

​​Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu “Sztuka w całym spektrum”. Dbamy o warunki komfortowe dla osób w spektrum autyzmu:

• zaczynamy od omówienia planu i czasu zwiedzania
  • spotykamy się w małej grupie do 10 osób

UWAGA: Będziemy mijać miejsca o natężonym ruchu ulicznym i hałasie. Muzeum może udostępnić słuchawki wyciszające lub stopery. Prosimy o zgłoszenie chęci skorzystania z którejś opcji min. 1 dzień przed wydarzeniem.

Trasa spaceru

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, napisz na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 577 006 290.

Inne wydarzenia z tego cyklu: