Muzeum nocą
Wieczorne zwiedzanie i warsztaty dla dzieci

• Muzeum nocą

fot. B. Stawiarski

Zapraszamy na wyjątkowe, wieczorne zwiedzanie Muzeum. Przekonacie się, co dzieje się w Muzeum nocą, gdy panie bileterki wychodzą, ostatni ochroniarze opuszczają sale ekspozycyjne, a światła gasną...

Podczas wędrówki w całkowitym mroku drogę oświetlać będą nam wyłącznie latarki. Na swojej drodze spotkamy niesamowite dzieła sztuki, które oglądane w nocy nabiorą zupełnie nowego znaczenia. Pokażemy Wam, że w ciemności sztukę widać równie dobrze, jak w dzień, albo jeszcze lepiej. W trakcie warsztatów twórczych będziemy malować farbami fluorescencyjnymi, które pozwolą nam na jednym obrazie pokazać dwie rzeczywistości.

Prosimy o zabranie ze sobą latarek! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wydarzenie obowiązują zapisy.

Karolina Żyniewicz - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, artystka wizualna, sztukę traktuje jako najszersze możliwe pole badawcze. Interesuje ją twórczy eksperyment z udziałem różnych form materii organicznej, w tym ludzi. Za podstawowe źródło inspiracji uważa naturę. Zafascynowana porządkiem i logiką nauki, głównie biologii i medycyny, stara się włączać te obszary do swoich działań. Stawia na bezpośredni kontakt z ludźmi, stąd nacisk na tworzenie poprzez własne wystawy okazji do spotkań, rozmów, także na trudne tematy. Z zaciekawienia człowiekiem wynika też jej współpraca z działami edukacji Zachęty i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Agnieszka Sinicka – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się związkami architektury ze sztuką współczesną. Brała udział w konferencjach naukowych m. in. „A fe! Społeczno-kulturowe konteksty wstrętu i obrzydliwości” (SWPS), „Architektura dla ludzi/przeciwko ludziom” (UWr) i „Politics of Erasure” (UWr). Współkuratorka wystaw „Granice Rysunku” w galerii Turbo i „Nie/samowite” w Galerii Starter. Jako edukatorka współpracuje m. in. z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.